Home Page / Novinky / Velikonoce v Klánovicích

Velikonoce v Klánovicích

Přednáška o lidových zvycích, soutěž o nejnápaditější kraslici, dopoledne pro maminky s dětmi, prodejní velikonoční výstava a výstava kraslic dětí

Neděle, 2.4., 15.00 hod.

PŘEDNÁŠKA O LIDOVÝCH ZVYCÍCH

Přednáška pro děti i dospělé o velikonočních lidových zvycích paní PhDr. Jana Hrabětové – ředitelky Polabského národopisného muzea.

SOUTĚŽ O NEJNÁPADITĚJŠÍ KRASLICI

Vyhlášení soutěže o nejnápaditější kraslici. Děti budou soutěžit ve třech kategoriích a to předškolní děti, mladší školní děti a starší děti ZŠ. Vítězové každé kategorie budou odměněni věcnými cenami. Soutěžní kraslice přinášejte do KC Beseda od 3.4. 2006 do 7.4.2006 v otvíracích hodinách nebo po individuální dohodě na tel. 604 288 076. Výsledky soutěže budou vyhlášeny v rámci dětského pořadu HODY, HODY paní Inky Rybářové v neděli 9. dubna 2006. Nejlepší exponáty budou vystaveny v KC Beseda během měsíce dubna.

Vstupné: doborovolné

Středa, 5.4., 10.00 hod.

DOPOLEDNE PRO MAMINKY S DĚTMI – VELIKONOČNÍ TVOŘENÍ

Rukodělná dílna pod vedením Magráty (občanské sdružení orientující se na rodiny s dětmi, www.magrata.cz ). Budete tvořit MAXI vajíčka pro velikonoční dekoraci vašeho bydlení. Vstupné: 45,-Kč + příspěvek na použitý materiál

Neděle, 9.4., 15.00 hod.

HODY, HODY DOPROVODY - INKA RYBÁŘOVÁ

Veselý velikonoční pořad (stará tělocvična) pro všechny děti o tradicích, jaru a namlouvání plný písniček hvězdy dětského publika Inky Rybářové. Součástí programu je i vyhlášení výsledků dětské soutěže O nejnápaditější kraslici. Inka Rybářová je zpěvačka, která patří mezi nejvýraznější ženské osobnosti v oblasti textařské a skladatelské písničkové tvorby pro děti (více o její tvorbě na www.inkarybarova.cz).

Inka si vybrala Klánovice jako místo pro křest nového CD. Takže premiéra jako hrom!! Neváhejte a přijďte s celou rodinou!!!

Vstupné: 50,-Kč

Od začátku dubna

PRODEJNÍ VELIKONOČNÍ VÝSTAVA A VÝSTAVA KRASLIC DĚTÍ

Součástí velkonočního programu bude i jarní výzdoba KC Beseda a parčíku spojená s drobnou prodejní výstavou a zejména výstavkou vítězných kraslic v rámci soutěže O nejnápaditější kraslici (po vyhlášení výsledků 9. dubna). V parčíku budou rovněž ustájeny živé ovečky. Přijďte je i s dětmi nakrmit!