Home Page / Novinky / Laco Déczi v Klánovicích - poděkování

Laco Déczi v Klánovicích - poděkování

V pátek 18. dubna 2008 se v KC Beseda uskutečnil fanoušky netrpělivě očekávaný koncert jazzové legendy Laco Decziho a jeho kapely Celula New York.

Laco Déczi přijal pozvání svého kamaráda a klánovičáka Tomáše Kučery a v rámci svého evropského turné zavítal i do Klánovic. Koncert byl beznadějně vyprodán již 14 dní předem. Museli jsme zvýšit kapacitu sálu přistavením židlí, zavřít kavárnu pro veřejnost a využit foyer kavárny pro diváky, kteří se nedostali dovnitř.  Vystoupení Laco Décziho a celé jeho kapely bylo, nejen dle mého názoru, tím nejlepším, co jsme za posledního 2,5 roku mohli v Klánovicích vidět. Všichni členové bandu Celula New York předvedli nádherné individuální výkony. Při psaní těchto řádků si člověk s příjemným pocitem někde uvnitř připomíná lehkost klávesisty Erica Meridiana, unikátní techniku basáka Noba Kinukawy, fenomenální sóla bubeníka Vajco Décziho a samozřejmě vůdce kapely Laco Décziho s jeho úžasnou trumpetou. Důležité však bylo, že jim to úžasně hrálo společně. Je to soubor muzikantských hvězdných individualit. Jejich přirozené, příjemné, živelné a „nehvězdné“ chování interpretuji jako výraz pokory signalizující mimořádnou profesionální i lidskou kvalitu.

Rád bych za zajištění tohoto zážitku poděkoval iniciátorovi této akce panu Tomáši Kučerovi. Nejenže koncert dojednal, ale rovněž finančně přispěl k jeho realizaci tím, že darem financoval rozdíl mezi vybraným vstupným a honorářem skupiny. Klánovické fórum v souladu se svým posláním „jen“ vytváří prostor pro takovéto projekty. Vytváří prostor i pro seberealizaci klánovických občanů. Klánovické fórum spravuje a pečuje o sdílený prostor kulturní a společenské radosti, klánovické KC Beseda, který se v pátek 18. dubna skutečně i obrazně naplnil. Věřím, že jsme se nedočkali naplnění naposledy a těším se na další nápady klánovických občanů o tom, co a jak na poli kulturním ještě udělat.

Ing. Petr Kubíček, předseda správní rady